Інтерфакс-Україна
16:14 04.04.2025

АМКУ застеріг виробників яєць від надмірного експорту, що загрожує внутрішньому ринку

1 хв читати
АМКУ застеріг виробників яєць від надмірного експорту, що загрожує внутрішньому ринку

Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав обов’язкові для розгляду рекомендації про запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції десятьом найбільшим виробникам/реалізаторам курячих яєць, повідомила пресслужба відомства.

В АМКУ нагадали, що курячі яйця включені до переліку базових товарів, які формують "споживчий кошик".

"На сьогодні в Україні спостерігається збільшення їх вартості в точках роздрібного продажу продуктів харчування. Така ситуація притаманна ринку курячих яєць, зокрема напередодні Великодніх свят, коли збільшується попит на відповідний товар", - зазначили в АМКУ.

У відомстві акцентували, що наразі проводять дослідження коливання цін на курячі яйця.

За інформацією АМКУ, ринок яєць віднесено до експортно-орієнтованих галузей промисловості. Проте нарощування обсягів експорту товару за рахунок зменшення обсягів його реалізації на внутрішній ринок призводить до виникнення штучного дефіциту яєць в Україні і підвищення цін на них для кінцевих споживачів (враховуючи збільшення попиту через наближення Великодня).

АМКУ застеріг суб’єктів господарювання – учасників ринку, що здійснюють виробництво курячих яєць, від підвищення цін та створення умов для виникнення штучного дефіциту.

"Про результати розгляду наданих комітетом рекомендацій суб’єкти господарювання повинні повідомити АМКУ у 10-денний строк з дня їх отримання", - попередив АМКУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Центренерго" планує завершити 2025 рік приблизно з 4,5 млрд грн чистого прибутку – голова наглядової ради

Центр Gen.Hope відновлення українських дітей знайшов перші $7 млн у канадських та британських донорів

Україна отримала $125,2 млн за проєктами Світового банку LEARN та THRIVE на освіту та охорону здоров’я

Кредиту ЄС EUR90 млрд недостатньо, треба далі працювати над репараційним кредитом – Марченко до країн G7

Кабмін розподілив понад 460 млн грн на автономне енергоживлення та розрахунки за комунальні послуги для закладів освіти

НКРЕКП вперше з 2021р. підвищила тарифи операторів газорозподільних мереж на 2026р. для непобутових споживачів

Зміни програми пільгової іпотеки "єОселя" у 2026 році зроблять її більш доступною – думка

Індекс відновлення ділової активності бізнесу в Україні у листопаді впав до нуля - опитування ІЕД

КЗРК та "ДТЕК Дніпровські електромережі" підписали мирову угоду по боргу 91,4 млн грн

НБУ: малим держбанкам, що порушують вимоги до капіталу, слід підвищувати ефективність і мати план дій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА