14:24 23.01.2025

НБУ погіршив прогноз ВВП на 2025 рік до 3,6%, інфляції - до 8,4%

2 хв читати
НБУ погіршив прогноз ВВП на 2025 рік до 3,6%, інфляції - до 8,4%

Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз зростання економіки в поточному році до 3,6% з 4,3% у попередньому жовтневому макроекономічному прогнозі, а інфляції - до 8,4% з 6,9%, свідчить оновлений січневий макропрогноз регулятора, оприлюднений у четвер.

"З огляду на безпекові ризики та складну ситуацію на ринку праці, НБУ знизив прогноз зростання реального ВВП на 2025 рік - до 3,6%. Водночас базовий сценарій прогнозу НБУ, як і раніше, передбачає поступове повернення економіки до нормальних умов функціонування. Відповідно у 2026-2027 роках очікується помірне прискорення економічного зростання - до близько 4%", - зазначається у пресрелізі.

Центробанк зазначив, що стримувальними факторами для зростання економіки й надалі виступатимуть наслідки війни, що негативно позначилися на дефіциті робочої сили та нестачі виробничого капіталу. Проте його відновленню сприятимуть інвестиції в енергетичні та виробничі потужності, збереження доволі м'якої фіскальної політики та зростання приватного споживання на тлі збільшення доходів населення, наголошує НБУ.

Прогноз зростання ВВП у 2026 на 4,6% регулятор переглянув у бік зниження до 4%. Оцінку зростання економіки на 2027 рік у 4,2% НБУ залишив незмінною.

"У перші місяці 2025 року інфляція, ймовірно, продовжить зростати через подальший вплив як тимчасових чинників, зокрема ефектів низьких торішніх врожаїв, так і фундаментальних, зокрема тиску з боку виробничих витрат бізнесу. Інфляція досягне свого піку в II кварталі і з середини року почне знижуватися", - вважає Нацбанк.

Так, за оцінками НБУ, прискорення інфляції тривало і в січні. При цьому, прогноз повернення показника індексу споживчих цін до цільового показника 5% у 2026 році та його збереження у 2027 році регулятор залишив без змін.

"Очікується, що наприкінці 2025 року інфляція сповільниться до 8,4%, а у 2026 році - до цілі 5%. Цьому, зокрема, сприятимуть заходи відсоткової та валютно-курсової політики Національного банку, а також високі врожаї, поліпшення ситуації в енергетиці, зниження фіскального дефіциту та помірний зовнішній ціновий тиск", - пояснив центробанк.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

Шмигаль про угоду щодо критичних мінералів: Україна обговорює із США можливість інвестфонду з внесками 50 на 50

Перші чотири роботодавці з Полтавщини звернулись до ДСЗ щодо навчання жінок традиційно чоловічим професіям

Оцінку потреб України на відновлення підвищено з $486 млрд до $524 млрд – Світовий банк

Обсяг виданих NovaPay кредитів у 2024р досяг 1,7 млрд грн

Третина компаній-членів ЄБА очікує завершення бойових дій у 2025р

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

"Київтеплоенерго" усунуло пошкодження тепломережі на просп. Академіка Глушкова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА