13:56 22.01.2025

ДТЕК залучив EUR370 млн кредитів за підтримки Експортно-кредитного агентства Данії на фінансування Тилігульської ВЕС

3 хв читати
ДТЕК залучив EUR370 млн кредитів за підтримки Експортно-кредитного агентства Данії на фінансування Тилігульської ВЕС

ДТЕК залучив EUR370 млн кредитів під гарантії Експортно-кредитного агентства Данії на фінансування будівництва другої черги Тилігульської ВЕС в обсязі EUR450 млн, повідомив енергохолдинг.

"Згідно з умовами угоди, банки нададуть EUR370 млн кредитних коштів, забезпечених гарантіями державного Експортно-інвестиційного фонду Данії (EIFO), більша частина з яких буде використана для фінансування турбін Vestas EnVentus V162-6,0 МВт. ДТЕК фінансує решту вартості проєкту власними коштами", - йдеться в повідомленні на сайті ДТЕК.

Вартість проєкту збільшення потужності Тилігульської ВЕС у Миколаївській області зі 114 МВт до 500 МВт, під'єднаної до мережі в травні 2023 року, становить EUR450 млн, для чого передбачається після укладення угоди з кредиторами придбання 64 вітрових турбін у компанії Vestas, провідного світового виробника цього обладнання.

"Це зобов'язання є найбільшою інвестицією приватного сектору в Україну з моменту повномасштабного вторгнення Росії 2022 року і найбільшою в історії приватною інвестицією в енергетичний сектор країни", - наголошується в повідомленні.

ДТЕК планує завершити будівництво Тилігульської ВЕС до кінця 2026 року. Кількість турбін розширеного вітропарку зросте з 19 до 83, а потужність збільшиться вчетверо - зі 114 МВт до 500 МВт.

На повній потужності ВЕС вироблятиме 1,7 ТВт*год е/е на рік - цього достатньо для забезпечення 900 тис. українських домівок, що еквівалентно енергії, необхідній для заряджання кожного смартфона в ЄС протягом року, пояснив енергохолдинг.

"Це наш внесок у сильну, незалежну та вільну Україну, в енергетичну безпеку нашої країни. Війна показала нам: ворог думає 24 години на добу, як залишити українців без світла і тепла. Але ми віримо в Україну, продовжуємо інвестувати в Україну, щоб українці могли жити на своїй землі зі світлом і теплом, і далі створюємо нові робочі місця, щоб українці могли повертатися додому. Наша мета - не лише відновити те, що було зруйноване росією, а й закласти основу для майбутнього економічного зростання", - прокоментував акціонер компанії ДТЕК, бізнесмен Рінат Ахметов, слова якого наведені в релізі.

Він зазначив, що угода про будівництво другої черги Тилігульської ВЕС, найбільшого об'єкту зеленої енергетики в Україні, під час війни є будівництвом майбутньої сильної та незалежної української енергетики вже сьогодні. За його словами, це також знак довіри європейських партнерів.

"Ми пишаємося тим, що розширюємо нашу співпрацю з ДТЕК і надаємо наші технологічні рішення для проєкту Тилігульської ВЕС, який підтримуватиме енергосистему України. Я хочу подякувати ДТЕК за далекоглядне лідерство, а також владі Данії, України та ЄС за їхню сильну підтримку цього амбітного проєкту, що допоможе посилити енергетичну безпеку України", - зазначив президент і генеральний директор Vestas Генрік Андерсен.

За словами генерального директора EIFO Педера Лундквіста, фонд радий підтримати проєкт Vestas в Україні, і для нього це чудова нагода сприяти розвитку відновлюваної енергетики в країні, що потерпає від війни.

"Це допомагає зміцнити енергетичну безпеку України і створює зелене майбутнє для українців. EIFO вже профінансувала понад 15 українських проєктів із данськими бізнесами в критично важливих секторах, включно з енергетикою, водопостачанням і сільським господарством, і ми прагнемо зробити ще більше", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

"Київтеплоенерго" усунуло пошкодження тепломережі на просп. Академіка Глушкова

Держдеп США оголосив про запровадження санкції щодо організацій і суден, пов'язаних із нафтохімією Ірану

Частка імпортованих вогнезахисних матеріалів зменшилась з 80% у 2016 до 20% у 2024 – "Ковлар Груп"

ЄС та Україна працюватимуть над прискоренням впровадження вільної зони торгівлі – єврокомісар Шефчович

Україна у 2024 році втратила 10 ГВт енергопотужності, з яких вдалося відновити 5 ГВт – глава Міненерго

Україні важливо зберегти добросусідські відносини і режим вільної торгівлі з ЄС – міністр агрополітики

ФАО у 2025р. має намір підтримати 406,9 тис. українських фермерів

САП направила до суду справу про заволодіння зерном Миронівського інституту пшениці на 23 млн грн

Підземну школу у Дніпровському районі Києва планують добудувати у 2025р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА