17:57 21.01.2025

Україна розраховує на продовження конструктивної співпраці в торгівлі зі США за нової адміністрації

2 хв читати
Україна розраховує на продовження конструктивної співпраці в торгівлі зі США за нової адміністрації

Україна розраховує на подальше конструктивне співробітництво зі США в торгівлі при новій адміністрації Дональда Трампа, оскільки існує взаємний інтерес до його розширення, заявив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка.

"Нашим партнером залишається Департамент торгівлі, US Trade representative. Ми вітаємо, що Говард Латник став міністром торгівлі. У нас є наша адженда, про яку ми говорили. Ми сподіваємося, що незабаром зустрінемося, вже навіть є певні часові орієнтири, і зможемо далі працювати", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах "Українського дому" в Давосі у вівторок.

Качка нагадав, що Україна має продовжену до 1 червня 2025 року угоду зі США про припинення тарифів на українську сталь. За його словами, у Києві розраховують на її продовження за підсумками майбутніх зустрічей.

Він також зазначив, що оголошені Дональдом Трампом в інавгураційній промові плани створити службу зовнішніх доходів, яка регулюватиме мита на ввезені до США товари, безпосередньо не стосується України.

"Україна так само прагне збирати всі мита, податки і збори, які нам потрібні для бюджету. Ми також плануємо реформувати митницю. У нас є робоча група реформи митниці. Можливо, словник, який використовував президент Трамп, трохи інший від того, що ми робимо. Але, з іншого боку, такі ініціативи привертають увагу до того, що взагалі глобальна торгівля має реформуватися", - прокоментував торговий представник України.

За його словами, у Давосі на цьогорічному Всесвітньому економічному форумі буде неформальна міністерська зустріч Світової організації торгівлі, де це питання теж обговорюватиметься.

"І тут не тільки Сполучені Штати, тут дуже специфічна позиція глобальна Індії. Є також традиційні принципи, які відстоюють європейські країни. І нам потрібно знову всім сідати і домовлятися, оновлювати правила. І для України це важливо тому, що ми експортери, за деякими товарами - глобальні експортери", - наголосив Качка.

Він зазначив, що не потрібно записувати як Біблію результати Уругвайського раунду переговорів, і в України також є свої претензії, які, до речі, дуже схожі з американськими, тільки інакше працюють.

"Тобто, що говорять Сполучені Штати? - Вони кажуть, що протягом усіх раундів переговорів у рамках СОТ знижували свої мита. Щоправда, щодо промислової продукції, щодо аграрної інакше. Ми також вступали в очікуванні результатів Дохійського раунду, що знизять мита. Зараз ми бачимо, що Дохійський раунд давно став частиною підручників, ця аджента вже не настільки актуальна. Ми бачимо, що, крім тарифів, з'являється питання активних субсидій: це ж не тільки Китай, багато хто субсидії роздає. І тому, очевидно, що це наш інтерес, як і США, сказати, що нам потрібні справедливі правила, справедливий доступ до ринків", - пояснив торгпред України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

Шмигаль про угоду щодо критичних мінералів: Україна обговорює із США можливість інвестфонду з внесками 50 на 50

Перші чотири роботодавці з Полтавщини звернулись до ДСЗ щодо навчання жінок традиційно чоловічим професіям

Оцінку потреб України на відновлення підвищено з $486 млрд до $524 млрд – Світовий банк

Обсяг виданих NovaPay кредитів у 2024р досяг 1,7 млрд грн

Третина компаній-членів ЄБА очікує завершення бойових дій у 2025р

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

"Київтеплоенерго" усунуло пошкодження тепломережі на просп. Академіка Глушкова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА