07:59 01.01.2025

Проблема шахрайства в держсекторі локалізованих товарів залишається гострою - нардеп

2 хв читати
Проблема шахрайства в держсекторі локалізованих товарів залишається гострою - нардеп

Моніторинг публічних тендерів, що відбулися в листопаді, виявив п'ять закупівель китайської та турецької техніки, яка за документами проходила як техніка нібито українського виробництва, повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський із посиланням на моніторинг публічних закупівель аналітичним центром CMD Ukraine.

"Що робити з шахрайством у реєстрі, зрозуміло давно - виключати шахраїв. Сприяти цьому можна через посилення повноважень комісії Мінекономіки, що виявляє ці порушення, і, передбачивши обов'язок Держаудитслужби та Антимонопольного комітету (АМКУ), оперативно реагувати на порушення і накладати жорсткі санкції на порушників", - написав він на фейсбук-сторінці.

За його інформацією, відповідні зміни в законодавстві перебувають в процесі опрацювання.

"Але вже зараз наявна комісія, що розглядає скарги на роботу «Прозорро», може з легкістю виключити китайські та турецькі товари, внесені шахраями", - вважає нардеп.

Він наголосив, що в листопаді, зокрема, комунальні підприємства міськрад Запоріжжя та Новогродівки (Донецька обл.) уже в назві публічної закупівлі на Prozorro зазначили китайський і турецький бренд техніки, які зрештою придбали "за кошти платників податків".

"Це вказує не лише на цинічне порушення законодавства про локалізацію, а й на необхідність перевірки на ознаки корупції", - вважає Кисилевський.

За даними моніторингу, КП "Комунтех" (Новогродівка) очолило п'ятірку найбільш грубих порушень публічних тендерів листопада із закупівлею китайського автобуса ANKAI на суму 6,3 млн грн.

Крім того, до п'ятірки увійшли Вишгородська міськрада Київської обл., яка закупила турецький екскаватор-навантажувач за 5,15 млн грн, КП "Титан" Запорізької міськради із закупівлею китайського трактора за 2,04 млн грн, а також відділи освіти Рава-Руської міськради і Володарської селищної ради Київської обл., які закупили турецькі дизельні генератори відповідно за 0,4 млн грн і 0,35 млн грн.

За даними моніторингу CMD Ukraine, наведеними нардепом, у листопаді в "Прозорро" оприлюднено інформацію про 807 закупівель товарів машинобудування на суму 7,5 млрд грн, на які поширюється вимога локалізації, при цьому порушення вимоги виявлено у 228 тендерах (28,3%).

Законодавство про локалізацію у 2024 році вимагає під час публічних закупівель продукції машинобудування наявності в ній щонайменше 20% складової, виробленої в Україні. При цьому з 2 липня діють нові правила ведення Реєстру локалізованих товарів.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

Шмигаль про угоду щодо критичних мінералів: Україна обговорює із США можливість інвестфонду з внесками 50 на 50

Перші чотири роботодавці з Полтавщини звернулись до ДСЗ щодо навчання жінок традиційно чоловічим професіям

Оцінку потреб України на відновлення підвищено з $486 млрд до $524 млрд – Світовий банк

Обсяг виданих NovaPay кредитів у 2024р досяг 1,7 млрд грн

Третина компаній-членів ЄБА очікує завершення бойових дій у 2025р

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА