20:29 20.12.2024

НБУ розширив випадки можливої оплати з України відсотків за євробондами

2 хв читати
НБУ розширив випадки можливої оплати з України відсотків за євробондами

Національний банк з 21 грудня розширює можливості для перерахування з України українськими компаніями в межах своїх холдингових структур коштів для оплати купонних платежів за випущеними в рамках групи євробондами, зокрема, емітованими через SPV (special-purpose vehicle).

"НБУ актуалізував норми, що дають змогу українським компаніям відшкодовувати нерезидентам витрати, понесені через сплату купонів за єврооблігаціями", - ідеться в пресрелізі регулятора в п'ятницю.

"Норми оптимізовано таким чином, щоб усі українські компанії, які залучали кошти для фінансування проєктів в Україні через випуск євробондів, мали однакові можливості їхнього відшкодування нерезидентам", - пояснив Нацбанк суть нового кроку валютної лібералізації, що полягає у додаванні варіантів структурування випуску євробондів та фінансування коштом їхніх українських компаній, які використовувалися.

НБУ нагадав, що такі перекази можуть здійснюватися юрособою за рахунок власних валютних коштів.

Як і раніше, граничний обсяг виплат дивідендів з України компанії-нерезиденту обмежується сумою загального відсоткового доходу за євробондами, яку було фактично виплачено їхнім утримувачам у період із початку повномасштабного вторгнення до 30 квітня 2024 року, за вирахуванням сум переказів, здійснених після 4 травня 2024 року.

Крім того, регулятор дозволив виробникам ювелірних виробів (як юрособам, так і ФОПам) купувати і продавати банківські метали без фізичної поставки за безготівкові гривні за умови, якщо вони можуть документально підтвердити факт своєї діяльності в цій сфері до початку повномасштабного вторгнення.

Центробанк сподівається, що цей крок дасть змогу забезпечити більш стабільну роботу вітчизняних виробників у ювелірній галузі, знизити їхні виробничі витрати і скоротити імпорт готових виробів.

Також НБУ пом'якшив умови купівлі валюти для оператора ядерних установок: з 21 грудня для цього не враховуватиметься обсяг залишків коштів в інвалюті, отриманих до 31 жовтня 2024 року в межах надходжень за кредитним договором з нерезидентом-кредитором.

"Метою таких змін є підтримання безперебійності постачання ядерного палива, що є важливим для роботи атомних станцій, а відповідно для енергетичної безпеки України", - зазначає центробанк.

НБУ стверджує, що ці зміни не матимуть негативного впливу на валютний ринок, але водночас збільшать імовірність нових залучень капіталу в Україну.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

Шмигаль про угоду щодо критичних мінералів: Україна обговорює із США можливість інвестфонду з внесками 50 на 50

Перші чотири роботодавці з Полтавщини звернулись до ДСЗ щодо навчання жінок традиційно чоловічим професіям

Оцінку потреб України на відновлення підвищено з $486 млрд до $524 млрд – Світовий банк

Обсяг виданих NovaPay кредитів у 2024р досяг 1,7 млрд грн

Третина компаній-членів ЄБА очікує завершення бойових дій у 2025р

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

"Київтеплоенерго" усунуло пошкодження тепломережі на просп. Академіка Глушкова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА