Інтерфакс-Україна
14:17 13.12.2024

Кабмін схвалив залучення до $15 млрд гранту через Світовий банк за рахунок заморожених активів РФ

3 хв читати
Кабмін схвалив залучення до $15 млрд гранту через Світовий банк за рахунок заморожених активів РФ

Кабінет Міністрів України на засіданні в п'ятницю схвалив залучення до $15 млрд гранту на бюджетну підтримку від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) з групи Світового банку, це будуть перші кошти в рамках ініціативи G7 про виділення Україні $50 млрд за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, ідеться про залучення від МБРР, що діє як виконавча установа Фонду фінансового посередництва зі сприяння залученню ресурсів для інвестування у зміцнення України в рамках восьмого додаткового фінансування проєкту "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" в розмірі до $15 млрд.

Тиждень тому уряд України затвердив умови угоди з умовними зобов'язаннями, в результаті якої американський Federal Financing Bank (FFB) надасть 40-річну позику на суму до $20 млрд згідно з раніше погодженою G7 ініціативою виділення Україні $50 млрд за рахунок доходів від заморожених російських активів.

"Кошти за позикою надаються шляхом переказу до Фонду фінансового посередництва зі сприяння залученню ресурсів для інвестування в зміцнення України (Facilitation of Resources to Invest in Strengthening Ukraine Financial Intermediary Fund), заснованого Світовим банком 10 жовтня 2024 року, на користь держави", - зазначено в постанові Кабінету Міністрів №1388 від 6 грудня, оприлюдненій на урядовому порталі.

Уточнюється, що ця угода з умовними зобов'язаннями здійснюється шляхом підписання договору купівлі сертифіката (Certificate Purchase Agreement) між Україною як позичальником, FFB та Агентством з міжнародного розвитку США (USAID), а також договору гарантії та погашення позики (Loan Guarantee and Repayment Agreement) між Україною та USAID і випуску Україною в особі Мінфіну як позичальником сертифіката заборгованості (Certificate of Indebtedness) на користь FFB, забезпеченого гарантією USAID.

На суму позики нараховуються відсотки за ставкою 1,3% річних + поточна середня ставка за річними казначейськими зобов'язаннями США, а виплата їх і погашення здійснюються за рахунок доходів, отриманих від заморожених активів Російської Федерації.

Цього тижня Мінфін США повідомив про виділення зазначених $20 млрд.

Як повідомлялося, у червні 2024 року учасники саміту G7 в Італії досягли політичної угоди щодо використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні (механізм ERA). Ішлося про надання Києву кредитів у $50 млрд до кінця цього року. Передбачається, що США нададуть приблизно $20 млрд, ЄС - EUR18,115 млрд (приблизно $20 млрд), Японія - 471,9 млрд єн (приблизно $3,1 млрд), Велика Британія - GBP2,26 млрд (майже $3 млрд за поточним курсом).

Міжнародний валютний фонд в оновленій за підсумками п'ятого перегляду програмі розширеного фінансування EFF зазначив, що в разі завершення війни наприкінці 2025 року Україні із зазначених $50 млрд для підтримки бюджету знадобиться $33,1 млрд: наступного року - $19,1 млрд, 2026-го - $9,2 млрд і 2027 року - $4,9 млрд. У негативному сценарії продовження війни до середини 2026 року бюджету України для покриття дефіциту потрібні будуть усі $50 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА