19:04 06.12.2024

Голова ЄК домовилася про вільну торгівлю з країнами МЕРКОСУР

2 хв читати
Голова ЄК домовилася про вільну торгівлю з країнами МЕРКОСУР

Єврокомісія (ЄК) оголосила в п'ятницю про те, що голова ЄК Урсула фон дер Ляєн уклала політичну угоду про зону вільної торгівлі зі спільним ринком країн Південної Америки - МЕРКОСУР.

"Ця угода - не просто економічна можливість, це політична необхідність. Ми є партнерами-однодумцями. Ми вважаємо, що відкритість і співпраця - справжні двигуни прогресу і процвітання. Я знаю, що сильні вітри дмуть у протилежному напрямку: до ізоляції та фрагментації. Але ця угода - наша чітка відповідь. Ми стоїмо разом на світовій арені як партнери", - заявила голова ЄК на пресконференції в столиці Уругваю Монтевідео.

Виступ фон дер Ляєн транслювався телевізійною службою ЄС.

У своєму комюніке Єврокомісія повідомила, що голова ЄК провела завершальну частину перемовин щодо угоди ЄС-МЕРКОСУР із президентами Бразилії Луїсом Інасіо Лулою да Сілва, Аргентини Хав'єром Мілеєм, Парагваю Сантьяго Пеньєю та Уругваю Луїсом Лакальє Поу.

За оцінкою глави ЄК, ця угода "принесе суттєві вигоди споживачам і підприємствам з обох сторін".

Вона сказала: "Ми вислухали побоювання наших фермерів і діяли відповідно до них. Ця угода включає в себе надійні гарантії для захисту ваших засобів до існування".

За її словами, угода ЄС-МЕРКОСУР є "найбільшою в історії, коли йдеться про захист продуктів харчування та напоїв ЄС", вона, стверджувала фон дер Ляєн, "дасть змогу компаніям ЄС заощадити 4 млрд євро експортних мит на рік".

Тим самим, вважає глава ЄК, Європейський союз і МЕРКОСУР "створюють одне з найбільших торгових та інвестиційних партнерств, які коли-небудь бачив світ". "Ми усуваємо бар'єри і даємо хід інвестиціям. Ми формуємо ринок із понад 700 млн споживачів", - заявила вона.

Угода з МЕРКОСУР має бути схвалена державами-членами ЄС і пройти затвердження Європейського парламенту.

Ця домовленість досягнута в період, коли сільгоспвиробники низки країн ЄС сильно стривожені очікуваним напливом дешевої, безмитної сільгосппродукції з Південної Америки.

Серед держав Євросоюзу, які особливо рішуче виступали проти угоди з МЕРКОСУР, - Франція. Президент Емманюель Макрон напередодні заявив, що така угода в її нинішньому вигляді неприйнятна для французького агропродовольчого сектору. Французька преса не забула звернути увагу на те, що фон дер Ляєн приурочила свій візит до Уругваю до днів урядової кризи у Франції, коли кабінет міністрів Мішеля Барньє був відправлений у відставку в результаті вотуму недовіри "Національних зборів".

Проти зони вільної торгівлі з МЕРКОСУР також налаштовані такі великі країни-виробники сільгосппродукції, як Італія і Польща. Протести проти угоди не перестають висловлювати сільгоспвиробники Бельгії та Нідерландів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

Шмигаль про угоду щодо критичних мінералів: Україна обговорює із США можливість інвестфонду з внесками 50 на 50

Перші чотири роботодавці з Полтавщини звернулись до ДСЗ щодо навчання жінок традиційно чоловічим професіям

Оцінку потреб України на відновлення підвищено з $486 млрд до $524 млрд – Світовий банк

Обсяг виданих NovaPay кредитів у 2024р досяг 1,7 млрд грн

Третина компаній-членів ЄБА очікує завершення бойових дій у 2025р

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

"Київтеплоенерго" усунуло пошкодження тепломережі на просп. Академіка Глушкова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА