16:52 29.11.2024

ФРУ виступає проти необґрунтованого зростання тарифів на передачу е/е та диспетчеризацію

2 хв читати
ФРУ виступає проти необґрунтованого зростання тарифів на передачу е/е та диспетчеризацію

Федерація роботодавців України (ФРУ) рішуче заперечує проти підвищення тарифів на передачу е/е енергії та диспетчеризацію, які запропонувала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Згідно із заявою, ФРУ надіслала офіційні заперечення до НКРЕКП, НЕК "Укренерго", Міністерства економіки та Міністерства енергетики з аргументацією своєї позиції та запропонувала компромісне рішення, що передбачає оптимізацію структури тарифів на ці послуги.

У заяві нагадується, що 13 листопада НКРЕКП схвалила проєкт тарифу на послугу з передачі е/е на рівні 665,27 грн/МВт*год, що означає зростання на 26%. Крім того, затверджено підвищення тарифу на диспетчерське (оперативно-технологічне) управління до 95,07 грн/МВт*год. ФРУ вважає такі підвищення неприпустимими й небезпечними для економіки країни.

"Збільшення зазначених тарифів - додаткове навантаження для українських підприємств, що в умовах війни може призвести до катастрофічних наслідків. Так, у разі підвищення лише одного тарифу - на послуги з передачі електричної енергії - витрати на енергію зростуть більш ніж на 13 млрд грн, що знизить конкурентоспроможність продукції", - констатується в заяві.

Водночас зазначено, що ситуація ускладнюється й тим, що в умовах війни багато українських підприємств зазнають значних втрат, зокрема через руйнування інфраструктури й виробничих потужностей. Підвищення тарифів призведе до падіння виробництва, що негативно позначиться на валютних і податкових надходженнях в умовах дефіциту бюджету.

Як зазначає ФРУ, деякі витрати, які закладені в проєкти тарифів, є надмірними. Зокрема, проєкт тарифу на диспетчеризацію передбачає витрати на допоміжні послуги в розмірі 11,4 млрд грн, але аналіз даних за 2024 рік показує, що реальні витрати значно нижчі. За дев'ять місяців 2024 року на диспетчеризацію було витрачено лише 2,6 млрд грн, а на закупівлю резервів заміщення - лише 67 млн грн. З огляду на зростання цін на е/е та відсутність потреби в субсидуванні газових блоків ці витрати можуть бути значно знижені.

ФРУ пропонує оптимізувати структуру тарифів на 2025 рік, зокрема встановити тариф на послуги з передачі е/е на рівні не вище ніж 530 грн/МВт*год, а тариф на диспетчеризацію - на рівні не вище ніж 60 грн/МВт*год.

ФРУ наголошує на необхідності врахування економічних реалій і забезпечення стабільності в енергетичному секторі, оскільки зростання тарифів у ці складні часи може стати непосильним тягарем для виробничого бізнесу й значно погіршить соціально-економічну ситуацію в країні, резюмується в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

"Київтеплоенерго" усунуло пошкодження тепломережі на просп. Академіка Глушкова

Держдеп США оголосив про запровадження санкції щодо організацій і суден, пов'язаних із нафтохімією Ірану

Частка імпортованих вогнезахисних матеріалів зменшилась з 80% у 2016 до 20% у 2024 – "Ковлар Груп"

ЄС та Україна працюватимуть над прискоренням впровадження вільної зони торгівлі – єврокомісар Шефчович

Україна у 2024 році втратила 10 ГВт енергопотужності, з яких вдалося відновити 5 ГВт – глава Міненерго

Україні важливо зберегти добросусідські відносини і режим вільної торгівлі з ЄС – міністр агрополітики

ФАО у 2025р. має намір підтримати 406,9 тис. українських фермерів

САП направила до суду справу про заволодіння зерном Миронівського інституту пшениці на 23 млн грн

Підземну школу у Дніпровському районі Києва планують добудувати у 2025р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА