Інтерфакс-Україна
09:35 04.11.2024

МВФ рекомендує Україні дотримуватися Нацстратегії доходів для встановлення справедливості оподаткування

2 хв читати
МВФ рекомендує Україні дотримуватися Нацстратегії доходів для встановлення справедливості оподаткування

Міжнародний валютний фонд (МВФ) рекомендував у межах збільшення потенціалу внутрішніх джерел фінансування надалі підвищити податок на додану вартість (ПДВ), поліпшити ситуацію зі справедливістю податкової системи України та повноцінно запровадити механізм прикордонного вуглецевого коригування (CBAM), сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у Вашингтоні заступник голови місії МВФ в Україні Тревор Лессард.

"Я думаю, що якщо вам потрібні негайні надходження, і ви хочете зробити це в ефективний, широкомасштабний спосіб, який забезпечить вам надходження вже наступного місяця, то важко уявити собі кращий варіант політики, ніж підвищення ставки ПДВ, із погляду того, скільки ви можете залучити, як це розподілить тягар підвищення податку і все таке інше", - вважає він.

У цьому зв'язку Лессард згадав Національну стратегію доходів, ідея якої полягає в довгострокових реформах з метою збору більшої кількості податків.

"Але інші частини НСД також дуже важливі. Одна з них полягає в тому, що українська податкова система за своєю суттю є несправедливою з погляду того, хто сплачує податки, а хто не сплачує, скільки вони сплачують, і ця динаміка має соціально-політичні, а також економічні наслідки. Отже, люди, які зараз платять податки, насправді не хочуть платити більше, поки люди, які не платять їх, не почнуть платити потроху", - пояснив заступник голови.

За його словами, виходячи з цього, однією з цілей НСД є поліпшення податкової справедливості.

"Там є багато речей, стосовно митниці, спрощеної системи оподаткування, деяких інших податкових реформ, які, хоча й заплановано збільшать надходження, є справді важливою частиною поліпшення справедливості", - додав Лессард.

Він зазначив, що в України є шанс поліпшити інвестиційний клімат змінивши податкову політику, зробивши її більш конкурентоспроможною. У сфері податкових змін заступник голови місії наголосив на важливості приведення акцизів, зокрема, на алкоголь, тютюн, до показників, встановлених у Європейському Союзі.

"Але те, про що не так багато говорять, - це те, що Європа збирається впровадити механізм прикордонного вуглецевого коригування (CBAM). Якби я був сусідом Європи, я, мабуть, не хотів би потрапити в цю халепу і платити великі експортні мита, тому що я перебуваю не по той бік цього механізму прикордонного регулювання. Отже, замість того, щоб платити на кордоні, якщо ви розробляєте Стратегію доходів і думаєте про підвищення справедливості, це також можливість "озеленити" вашу податкову систему, встати на правильний шлях з погляду вступу до ЄС (...)", - резюмував Лессард.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА