Інтерфакс-Україна
10:10 28.10.2024

Пенсійні фонди вклали в облігації "Нової пошти" 60 млн грн

4 хв читати
Пенсійні фонди вклали в облігації "Нової пошти" 60 млн грн

"Нова пошта" з групи Nova, провідний логістичний оператор України, відзначає досить значний попит до своїх облігацій широкого кола інвесторів: страхових компаній, пенсійних фондів, інвестиційних фондів, банків, що дає змогу успішно їх розміщувати.

"Від пенсійних фондів у нас (вкладення) близько 60 млн грн. Можливо, хтось думає, що ринок пенсійних фондів в Україні не розвинений, але ми бачимо, що він є", - сказав фінансовий директор NOVA Петро Фоков на Ukrainian CFO Forum, що відбувся в Києві 24-25 жовтня.

Він уточнив, що наразі "Нова пошта" проводить закриті розміщення облігацій серед заздалегідь визначеного в проспекті кола інституційних інвесторів, однак на вторинному ринку їх можуть купувати і фізичні особи.

"У нас є фізичні особи (власники облігацій), але їх не так багато порівняно з банками, страховими, пенсійними фондами", - констатував Фоков.

Фіндиректор групи Nova зазначив, що "Нова пошта" є одним із провідних емітентів гривневих облігацій в Україні і в січні 2023 року стала першим після початку повномасштабного російського вторгнення емітентом, хто відновив випуски.

За його словами, перевагою гривневих облігацій для емітента є відсутність застави, з оцінкою якої для банківських кредитів зараз є складнощі.

"Але вони (облігації) дорожчі і вимагають трохи більшої певної прозорості, тобто потрібно трохи більше розкривати інформації на сайті, але вони дають свої плюси", - додав Фоков.

Він зазначив, що групі Nova, серед компаній якої облігації випускає також "НоваПей Кредит", подобається підтримувати облігаційний ринок цікавою пропозицією, і вона відчуває свою відповідальність за те, щоб це були надійні та стабільні інструменти. "І люди більше довіряли такому інструменту, як корпоративні облігації, а не тільки ОВДП", - зазначив фіндиректор.

За його словами, загалом група, інвестиції якої цьогоріч удвічі перевищать інвестиції 2021 року і становитимуть 8,5 млрд грн, для боргового фінансування використовує також кредити міжнародних фінансових організацій і банків.

Фоков уточнив, що серед МФО насамперед це Європейський банк реконструкції та розвитку, з яким група цього року підписала кредит на 3 млрд грн.

"Ми беремо в ЄБРР кредитування в гривні, саме в гривні, тому що ми працюємо в гривні компанія, ми не беремо зайвих ризиків, ми хочемо бути впевнені, що ми можемо повернути кредит, тому ми це все прораховуємо", - додав він.

Щодо банківського кредитування фіндиректор повідомив, що група співпрацює з 10 провідними українськими банками.

За його словами, маючи таку кількість банків-партнерів, у кожного з яких є свої вимоги, Nova дотримується стратегії повної уніфікації ковенантів, взявши за базу найбільш розвинену систему фінансових ковенантів ЄБРР.

"Вона охоплює всі питання, всі моменти. Тому ми пропонуємо всім нашим банкам-партнерам, з якими ми додатково починаємо співпрацювати, просто взяти і приєднатися до цієї системи ковенант або вибрати якісь вимоги з цього меню, так би мовити. Але не давати якихось екзотичних нових вимог. У нас поки що це виходить", - зазначив Фоков.

Як повідомлялося, "Нова пошта" в серпні цього року повідомила про розміщення випуску відсоткових незабезпечених облігацій серії "F" загальною номінальною вартістю 1 млрд грн. Дата погашення облігацій - 10 червня 2026 року, процентна ставка 16% річних, строк виплати відсотків - 5 червня 2026 року, номінальна вартість - 1 тис. грн.

Звіт про розміщення попереднього випуску серії "E" такого самого обсягу з терміном погашення 8 серпня 2025 року і відсотковою ставкою 17% річних "Нова пошта" зареєструвала в НКЦПФР 4 липня цього року. Більшу його частину на суму 650 млн грн придбав у травні Ощадбанк (Київ). Уточнювалося, що це вже третя угода з 2019 року з фінансування держбанком "Нової пошти" шляхом придбання корпоративних облігацій.

На середину цього року зобов'язання "Нової пошти" за облігаціями серії "E" становили 995,16 млн грн, серії "F" - 994,88 млн грн, а за раніше випущеними облігаціями серії "D" з терміном виплати наприкінці січня 2025 року - 818,51 млн грн.

Сумарно зобов'язання "Нової пошти" за облігаціями на кінець червня цього року дорівнювали 2 млрд 808,55 млн грн, тоді як зобов'язання перед банками - 3 млрд 136,12 млн грн, а всього сума зобов'язань і забезпечень становила 15 млрд 562,04 млрд грн.

У 2023 році "Нова пошта" здійснила два випуски облігацій - "C" і "D" - кожен номінальним обсягом по 800 млн грн. Облігації серії "C" було випущено на строк 12 місяців зі ставкою 24% річних, тоді як серії "D" - на 20 місяців зі ставкою 23% річних.

Раніше, у лютому 2023 року, компанія погасила випущені в березні 2020 року облігації серії "В" на 700 млн грн.

ТОВ "Нова пошта" збільшила неконсолідований чистий дохід у першому півріччі 2024 року на 20,1% - до 20,12 млрд грн, однак консолідований чистий прибуток компанії зменшився на 36,9% – до 1,48 млрд грн.

ОСТАННЄ

Федерація роботодавців закликає відкрити експорт для ОПК задля уникнення кризи сектора

Україна продовжує дискусії з власниками ВВП-варантів та євробондів "Укренерго" щодо реструктуризації – МВФ

"Укрзалізниця" отримає EUR50 млн від Європейського інвестбанку на модернізацію пунктів пропуску на кордоні

Україна створить фінансовий буфер $10,1 млрд за рахунок ERA на випадок негативного сценарію – програма з МВФ

Кабмін продовжив спецзобов'язання на ринку газу до 31 жовтня 2025р та додав до них "Укрнафту"

МВФ попереджає про можливі несприятливі економічні наслідки мирного врегулювання без надійних гарантій безпеки

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

Мито на експорт металобрухту з України до Туреччини продовжить діяти і після можливої ратифікації угоди про вільну торгівлю - нардеп

"Укрфінжитло" закладає фундамент для випуску іпотечних євробондів після війни – голова правління

Світовий банк затвердив проєкт DRIVE на $432 млн для стійкості інфраструктури України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА