15:59 18.10.2024

"Київтеплоенерго" до 25 жовтня чекає на пропозиції інвестпроєктів зі спорудження когенераційних установок у столиці

2 хв читати
"Київтеплоенерго" до 25 жовтня чекає на пропозиції інвестпроєктів зі спорудження когенераційних установок у столиці

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" ("КТЕ") запропонувало потенційним партнерам надати інвестиційні проєкти на встановлення когенераційних установок і пропозиції з продажу когенераційного обладнання.

"Зацікавлені компанії можуть подавати заявки до 25 жовтня 2024 року на електронну адресу [email protected]. Фахівці розглянуть кожну пропозицію та нададуть експертну оцінку проєкту", - повідомила компанія в п'ятницю.

Як зазначили в "КТЕ", перші когенераційні установки можуть з'явитися в Києві вже в листопаді-грудні цього року в рамках реалізації Концепції розподіленої когенерації в Києві, розробленої фахівцями підприємства у співпраці з КМДА та ухваленої 16 травня 2024 р. Київрадою.

"Незважаючи на те, що концепцію було ухвалено лише в травні, запуск перших когенераційних установок відбудеться вже в листопаді-грудні цього року. Протягом цієї зими плануємо увімкнути обладнання більш ніж на 60 МВт. Це мінімум, необхідний для проходження опалювального сезону", - заявив директор "Київтеплоенерго" Вячеслав Бінд під час презентації концепції 17 жовтня.

У компанії пояснили, що концепція є комплексним рішенням з оновлення енергосистеми столиці, що ґрунтується на аналізі першочергових потреб Києва і розрахована на поступову модернізацію енергосектору. Воєнні дії стали поштовхом для якнайшвидшої реалізації концепції.

У рамках документа планується створення в столиці незалежних "енергетичних островів". Для цього буде побудовано шість нових ТЕЦ і 11 міні-ТЕЦ на базі районних котелень, що дасть змогу місту бути повністю автономним і самодостатнім. На зазначених енергооб'єктах встановлюватимуться газопоршневі та газотурбінні установки, здатні одночасно виробляти тепло та електроенергію. У результаті місто наростить до 67% генеруючих потужностей, що повністю покриє потребу в електроенергії та теплі. Буде також створено 20-відсотковий резерв потужностей.

Вартість впровадження концепції становить EUR1,2 млрд і за умови стійкого фінансування вона може бути реалізована за 12-15 років.

Як поінформували в "КТЕ", на першому етапі реалізації концепції "Київтеплоенерго" впровадить гарантоване електрозабезпечення власних потреб теплоджерел та об'єктів критичної інфраструктури, що забезпечить сталу роботу котелень у зимовий період. Наразі триває постачання 15 когенераційних установок.

За словами Бінда, компанія розраховує на залучення приватних компаній у реалізацію концепції, а механізм співфінансування може прискорити процес побудови когенерації для столиці.

"Інтеграція проєктів бізнесу та міста дасть змогу врахувати всі потреби столиці та створити в Києві збалансований енергокомплекс", - наголосили в "Київтеплоенерго".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

Шмигаль про угоду щодо критичних мінералів: Україна обговорює із США можливість інвестфонду з внесками 50 на 50

Перші чотири роботодавці з Полтавщини звернулись до ДСЗ щодо навчання жінок традиційно чоловічим професіям

Оцінку потреб України на відновлення підвищено з $486 млрд до $524 млрд – Світовий банк

Обсяг виданих NovaPay кредитів у 2024р досяг 1,7 млрд грн

Третина компаній-членів ЄБА очікує завершення бойових дій у 2025р

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

Держдеп США оголосив про запровадження санкції щодо організацій і суден, пов'язаних із нафтохімією Ірану

Частка імпортованих вогнезахисних матеріалів зменшилась з 80% у 2016 до 20% у 2024 – "Ковлар Груп"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА