Інтерфакс-Україна
10:32 14.07.2022

Механізм відшкодування збитків, завданих збройною агресією РФ, – ключове питання, яке обговорюють із міжнародними партнерами, зазначають в українському Task Force

2 хв читати
Механізм відшкодування збитків, завданих збройною агресією РФ, – ключове питання, яке обговорюють із міжнародними партнерами, зазначають в українському Task Force

Механізм відшкодування збитків, завданих збройною агресією РФ, є ключовим питанням в обговоренні з міжнародними партнерами, які побоюються відкрити скриньку Пандори та захищають фундаментальне право приватної власності, наголошує член міжвідомчої робочої групи Task Force, начальник департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генерального прокурора Дмитро Літкевич.

В інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання про те, як саме відбуватиметься відшкодування збитків, завданих збройною агресією РФ і державі Україна загалом, і кожному з постраждалих українців, Літкевич сказав: "Наразі це ключове питання, яке обговорюють наші європейські, британські, американські партнери. Тут важливо розуміти, що розгляд цього питання нашими колегами базується на захисті фундаментального права приватної власності".

За його словами, йдеться про озвучену Швейцарією інформацію щодо неможливості передачі $500 млрд заморожених активів, про позицію Америки та інших західних країн у цьому питанні.

"Наші колеги переживають, що вони можуть відкрити скриньку Пандори, і буде прецедент, коли необхідно заарештовувати та вилучати майно величезної кількості осіб без висування їм обвинувачення в рамках кримінального процесу", - пояснив він.

Водночас, як наголосив начальник департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генерального прокурора, іноземні партнери розуміють, що обставини, які склалися в Україні, є безпрецедентними.

"Це загроза всьому людству, коли держава-агресор знищує всіх і вся. Із таким випадком сучасне міжнародне право стикається вперше. У зв'язку з цим має бути вироблено нові ефективні механізми притягнення до відповідальності держави-агресора, виходячи з унікальності жахливих подій. І це дилема, перед якою зараз перебувають наші партнери", - зазначив Літкевич.

За його словами, в Євросоюзі наразі розглядають ініціативу створення міжнародного Договору про механізм компенсації збитків, спецкомісії та фонду, "однак поки що це лише проєкти".

"У такому винятковому випадку, коли одна країна є не просто агресором, а й, по суті, застосовує терористичні методи щодо іншої, міжнародне право виявилося безсилим і не готовим до такої ситуації", - підсумував начальник департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генерального прокурора.

ОСТАННЄ

ВАКС обрав запобіжний захід спільнику народної депутатки, яку підозрюють у хабарі $250 тис.

Найближчі два дні в Україні без істотних опадів, у вівторок на сході та півночі можливий мокрий сніг з дощем

У Харківській області двоє загиблих, 8 постраждалих через ворожі обстріли

Понад 320 тис. заявок подано на 6,5 тис. грн "Зимової підтримки" для вразливих категорій, почалися перші виплати

Зеленський запровадив почесну відзнаку "Громада-рятівник"

Росіяни атакували дронами місто Оріхове, поранено жінку

У Норвегії викрили російську операцію впливу на академічну та експертну спільноту - РПД

Країни Бенілюксу: вітаємо будь-які ініціативи досягнення миру, проте "жодного рішення щодо України без України"

Ворог просунувся у Донецькій та у Запорізькій областях - DeepState

Росіяни завдали удару по греблі Печенізького водосховища – селищний голова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА